GüncelVideo Haber

VİDEO HABER | “Yaşam bitti’ dedim”

Deprem anını “Yaşam bitti’ dedim” ifadeleriyle aktaran Halil isimli depremzede, deprem öncesi ve sonrasında yaşadıklarını gazetemize anlattı.

Türkiye, Suriye ve Rojava’da resmi rakamlara göre yaklaşık 36 bin kişinin ölümüne yol açan Maraş merkezli 7,6 ve 7,7 büyüklüğündeki depremlerde yıkımın en ağır olduğu yerlerden biri de Hatay ve ilçeleri.

Samandağ’da bu ilçelerinden biri. Arama kurtarma ve yardımın depremin 4’üncü, 5’inci günüde ulaşmaya başladığı deprem bölgeleri arasında yer alan Samandağ yok olmuş durumda. Binaların neredeyse yarısı ya enkaza dönüşmüş ya da kullanılamayacak halde.

Samandağ merkezde yaşayan Halil isimli depremzede, deprem gecesinde yaşadıkları anı, “Yaşam bitti’ dedim” ifadeleriyle aktarıyor.

Deprem öncesi ve sonrasında yaşadıklarına ilişki gazetemize konuşan Halil, deprem gecesi normal yattıkları yerde uyumadıkları için ‘tesadüfen’ kurtulduklarını belirtiyor.

Deprem sonrasında yaşadıkları zorluklara dikkat çeken Halil, “Burada derneklerden başka bize yardım edecek kimse yoktu. Dört gün, beş gün elektrik gelmedi. Elektriksiz, telefonsuz zar zor iletişim kurabiliyorduk. Bu esnada AFAD zaten yoktu. Sadece Allah’la biz bizeydik yani. Dördüncü, beşinci günden sonra yardım gelmeye başladı…” ifadelerini kaydediyor.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu