Güncel

“Deprem değil, kapitalizm öldürür” diyen İşçi Emekçi Birliği üyeleri gözaltına alındı

İşçi Emekçi Birliği’nin gerçekleştirmek istediği eyleme polis saldırdı, en az 20 kişi gözaltına alındı.

İşçi Emekçi Birliği’nin “Deprem değil, kapitalizm öldürür” şiarıyla gerçekleştirmek istediği eyleme polis saldırdı, en az 20 kişi gözaltına alındı.

İşçi Emekçi Birliği’nin “Deprem değil, kapitalizm öldürür. Dayanışmayı ve mücadeleyi büyütelim” şiarıyla İstanbul-Şişli’de bulunan Cevahir AVM önünde gerçekleştirmek istedikleri basın açıklamasına polis saldırdı. HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu’nun destek verdiği eylemde en az 20 kişi  ablukaya alınarak, gözaltına alındı. Gözaltına alınanların nereye götürüldüğü öğrenilemedi.

“Onları enkazın altına gömeceğiz”

Burada konuşan HDP Milletvekili Musa Piroğlu, “5 gün enkaz altında vinç bekleyerek enkazın altında hayatını kaybeden Eylem Aydın’ın cenazesine katılarak geldim. Hatay’da, Mereş’de, Dîlok’da, Semsûr’da yaklaşık 150 bine yakın insan halen enkaz altında. Sadece yardım gitmediği için, vinç bulamadıkları için soğuktan donarak hayatını kaybetti” dedi. Piroğlu, “Bütün dünya ayağı kalktı yardım için, herkesin canı yandı. Ama saraydakinin canı yanmadı. Ve onlar şimdi burada sesimiz çıkmasın diye bizi ablukaya alıyorlar. Duysunlar biz o enkazı kaldırırız. Biz halkız, biz yan yana geliriz. Bu yapılanı unutmayacağız, biz bıraktıkları o enkaz altında biz onları bir daha çıkmamak üzere o enkazın altına gömeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu