DünyaEkolojiGüncel

ULM | Küresel İklim Grevi’ne yüzlerce kişi katıldı

Almanya’da Gelecek için Cumalar (Fridays for Future) tarafından çağrısı yapılan Küresel İklim Grevi'ne, 245 şehir ve kasabada 250 binden fazla kişi katıldı.

Gelecek için Cumalar (Fridays for Future) tarafından çağrısı yapılan 13. Küresel İklim Grevi çerçevesinde, Almanya’nın Ulm kentinde yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüş ve miting düzenlendi. Almanya çapında 245 kentte gerçekleştirilen eylemlere 250 bin kişi katıldı.

Ulm Tohum Kültür Merkezi de çağrı yapmıştı

Tüm Avrupa kentlerinde olduğu gibi Ulm ve çevresi iklim aktivistleri de Küresel İklim Grevi için yoğun hazırlık yürüttüler. Yüzlerce kişinin katıldığı Ulm’daki miting ve yürüyüşe Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) bünyesinde faaliyet yürüten Tohum Kültür Merkezi (TKM) de iklim çağrı yapmıştı. Haftalar öncesinden hazırlıklarına başlayan Tohum Kültür Derneği, eyleme pankart, bayrak ve dövizleriyle katıldı.

Almanca-Türkçe olarak “İklim hayattır – Hayatı savunuyoruz! (Umwelt bedeutet Leben – Wir verteidigen das Leben!) yazılı bir pankart açan Tohum aktivistleri alanda yerini aldı. Ulm’daki eyleme FED-GEL de katıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu