GüncelKadın

Özsavunma uygulayan kadına ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istemiyle dava

Kayseri’de kendisine şiddet uygulayan Ahmet Uluyol’a özsavunma uygulayarak öldüren Mervenur Uluyol hakkında ‘Eşini kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açıldı.

Kayseri’de, kendisine şiddet uygulayan kocası Ahmet Uluyol’a özsavunma uygulayıp öldüren Mervenur Uluyol hakkında ‘Eşi kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı

İfadesinde eşinden sürekli şiddet gördüğünü belirten Uluyol, “Olay günü beni darbetti, tehdit etti, uyudu. Uyurken göğsüne 2 kez bıçak vurdum. Keşke böyle olmasaydı. Ben onu öldürmesem o beni öldürecekti” dedi.

Geçen yıl 4 Kasım’da, Kayseri Kocasinan ilçesinde yaşanan olayda sistematik olarak şiddet gören Mervenur Uluyol, Ahmet Uluyol’u göğsünden bıçakladı.

Komşuların ihbarıyla adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlileri, Ahmet Uluyol’un öldüğünü belirledi. Gözaltına alınan Mervenur Uluyol ise tutuklandı.

İddianame hazırlandı

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlanıp, iddianame hazırlandı. Kayseri 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edilen iddianamede, Mervenur Uluyol hakkında ‘Eşi kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

‘Ben onu öldürmesem o beni öldürecekti’

İddianamede ifadesi de yer alan ve eşinden sürekli şiddet gördüğünü söyleyen Mervenur Uluyol, “Olay yaşanmadan önce eşim Ahmet Uluyol, beni sürekli darp ediyordu. Daha önce anne ve babasının yanında da bana şiddet uyguladı. Bundan dolayı bayılma krizleri geçirdim. Evden ayrılıp, ağabeyimin evine gittim. Ahmet bir şeyleri bahane ederek beni tekrar eve getirdi. Bir insan, bir insanı ne kadar dövebilirse o kadar döverdi. Olay günü beni darp etti. Ardından uyudu. Uyumadan önce de tehdit etti. ‘Seninle yarın görüşeceğiz’ dedi. Uyurken göğsüne 2 kez bıçak vurdum. Keşke böyle olmasaydı. Ben onu öldürmesem o beni öldürecekti. Beni de kendini de yaktı. Pişmanım” dedi.

Mervenur Uluyol, ileriki günlerde ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu