EmekGüncel

Eğitim-Sen 3 No’lu şubeden 1 Mayıs çağrısı

1 Mayıs’a dair açıklama yapan KESK İstanbul Şubeler Platformu, "Taksim ısrarımız devam ediyor" dedi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) 3 Nolu Şube’de 1 Mayıs’a İşçi Bayramı’na ilişkin basın toplantısı yapıldı.
SES Anadolu Şube Başkanı Şahin Tanrıverdi, seçim sonuçlarına değinerek AKP’nin büyük darbe aldığını söyledi. Kürt illerinde taşımalı seçmen durumuna dikkat çeken Tosun şunları söyledi:
Kürt halkı iradesini ortaya koydu. Bütün kayyım rejimine karşı iradesini korudu.
Bizlerde bu sonuçta çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. KESK adına açıklamayı, KESK Dönem Sözcüsü Hüseyin Tosu okudu. 1 Mayıs için örgütlenme çağrısı yapan Tosu şunları söyledi:
İrademizi omuz omuza, iş yeri iş yeri, sokak sokak, meydan meydan örgütlemeli; dünyanın her ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de ve İstanbul’da da emekten, barıştan, demokrasiden, eşitlikten, özgürlükten yana mücadeleye devam edeceğimizi ifade ediyoruz. 1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını belirten Tosu sözlerine şu şekilde devam etti: Hem hukuki, hem meşru, hem de 1 Mayıs 77 ve 89’da Taksim’de yitirdiklerimize olan sözümüzün gereği olarak Taksim ısrarımız devam ediyor. 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda buluşalım.
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu