Güncel

DEM Parti Eş Genel Başkanları YSK önünde açıklama yaptı

DEM Parti Eş Genel Başkanları Tuncer Bakırhan ve Tülay Hatimoğulları, Wan'da Abdullah Zeydan'a mazbata verilmemesine ilişkin YSK önünde açıklama yaptı

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ile Tuncer Bakırhan, Wan’da yapılan seçim darbesine dair Yüksek Seçim Kurulu (YSK) önünde açıklama yaptı. Kararı “siyasi darbe olarak nitelendiren Tuncer Bakırhan, daha önce hiç uygulanmamış bir yöntemle, bir gaspla karşı karşı olduklarını söyledi. Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere, Van’ın 14 yerleşim yerinin tamamında DEM Parti’nin seçimleri kazandığını ifade eden Bakırhan, bu durumun birilerini rahatsız ettiğini, bu nedenle Adalet Bakanlığı eliyle halkın iradesinin gasp edilmeye çalışıldığını söyledi.
Eş Genel BaşkanTülay Hatimoğulları ise, şunları söyledi: “Türkiye’nin başkentinde tam da asıl karar mercii olan bir noktadayız. Van’da 14 belediyenin tamamını alan, Türkiye’de neredeyse eşine benzerine rastlanmamış olan bir başarı sağlanmıştır DEM Parti tarafından. Bu başarıyı hazmedemeyenler, bu başarıyı adeta olacağını bilerek, bu başarının elde edileceğini bilerek, bu kumpası evveliyatında hazırladıkları kanaat getiriyoruz bizler. Biraz önce Eş Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi başvurusu yapılmış bütün denetim süreçleri ve mekanizmalarından geçmiş, hiçbir şekilde itiraz edilmemiş ve adaylığı onanmış olan sevgili Abdullah Zeydan’ın seçimlere 48 saat kala cuma akşamı 5’e 5 kala bu konu gündeme getiriliyor. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Bunu asla kabul etmeyeceğiz.
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu