GüncelKültür&Sanat

Yine hedef gösterilen Apolas Lermi’in Kadırga Festivali konseri iptal edildi

Sanatçı Apolas Lermi’nin 21 Temmuz Cuma günü Kadırga Festivali’nde vereceği konser, sosyal medyada hedef gösterilmesi ardından Özkürtün Belediyesi tarafından iptal edildi.

21 Temmuz Cuma günü Kadırga Festivali’nde sahnesş olan Sanatçı Apolas Lermi, ırkçı gruplar tarafından sosyal medyada hedef gösterildi. Hedef gösterilen sanatçı, konserinin Gümüşhane Özkürtün Belediyesi tarafından iptal edildiğini açıkladı.

Lermi, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Belediye tarafından 21 Temmuz 2023 Kadırga Festivali için başkan tarafından arandık ve başkanın tüm taleplerini sözleşmesiz, ön koşulsuz olarak kabul ettik. Daha sonra belediye bizim adımızın da olduğu afişi sayfalardan paylaştı. Afişi gören ve kendine “milliyetçi Trabzonspor, Türkçü” gibi isimler veren 3-5 sosyal medya hesabı Özkürtün Belediye’sine konserin iptal olması için baskı yaptı.”

Kadırga Festivali konserinin iptali, Apolas Lermi’nin uğradığı ilk sansür değil. Kasım 2018’de Uzungöl’deki doğa talanına karşı yaptığı şarkı nedeniyle bölgedeki işletme sahipleri tarafından tehdit edilmişti. Mayıs 2022’de Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın kendisini hedef göstermesinin ardından Denizli ve İstanbul’daki konserleri iptal edilmiş ve son olarak Temmuz 2022’de Giresun konseri valilik tarafından yasaklanmıştı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu