GençlikGüncel

YDG 21. Sayısını yayınladı

Yeni Demokrat Gençlik (YDG), 21. sayısını "Serîldan, İntifada, İsyan" şiarıyla hem güncel politikaya dair yazıları hem de daha köşelerinde işledikleri ideolojik içerikleri ile yayınladı.

Yeni Demokrat Gençlik (YDG), 21. sayısını “Serîldan, İntifada, İsyan” başlığı ile çıkardı.

21. sayıda YDG, ilk sayfadan içerik başlıklarını yayınlarken, sunu bölümünde, “Bir avuç egemenin ve onun yerli uşaklarının soyunduğu savaş çığırtkanlığını devrimci faaliyetin bir parçası olarak süreç boyunca teşhir etmeye, bu savaş çığırtkanlığına karşı halkı örgütlemeye çalışırken dergimiz aracılığı ille yaptığımız değerlendirmeleri halk gençliğiyle buluşturmayı bu sürecin öneli görevlerinden biri olarak görüyoruz” denildi.

Sunuda devamında, “Milyonlar her geçen gün biraz daha yoksullaşırken, faşist baskı ve saldırıların dozu da artıyor. İşçilerin, emekçilerin, kadınların, LGBTİ+’ların ve ezilen bütün kesimlerin hak arayışı mücadelesi bası ve zor yoluyla sindirilmeye çalışılıyor.

Giderek yükselen örgütlenme arayışı gözaltı ve tutuklamalarda engellenmeye çalışılıyor. Emperyalist güçler sermayesini büyütmek için yeni paylaşım savaşlarının taşlarını döşerken ezilen halklar Filistin’de, Rojava’da olduğu gibi kağıttan kaplanlara karşı görkemli direnişler örgütlüyor.” denildi.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu