Güncel

Kayseri’de cinsel saldırıya iyi hal indirimiyle 1 yıl 8 ay hapis

Kayseri'de halk otobüsünde E.K.'ye cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanan Murat B. İsimli faile 'iyi hal' indirimi uygulanarak, 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılıp hükmün açıklanmasını geri bırakıldı.

Kayseri’de özel halk otobüsünde E.K.’ye cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanan faile ‘iyi hal’ indirimi uygulandı.

Olay, geçen yıl 26 Temmuz’da özel bir halk otobüsünde meydana geldi. Murat B., cam açma bahanesi ile yanında oturan E.K.’nin diz ve kollarına dokundu. Daha sonra çıkan tartışmada Murat B.’nin, ‘Senin annen, baban sana terbiye vermiyor mu?’ diyerek küfür edip, hakaret ettiği ileri sürüldü. Şikayet üzerine Murat B. hakkında ‘hakaret’ ve ‘cinsel saldırı’ suçlarından dava açıldı. Kayseri 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında tutuksuz fail Murat B. ile E.K. hazır bulundu. Şikayetçi olduğunu söyleyen E.K., “Toplu şekilde oturuyordum. Bana temas etti. Cama doğru çekildim. Kolum kızardı. ‘Dizini de çek yoksa daha kötü şeyler olur’ dedi. Şikayetçiyim” dedi.

Fail Murat B. ise kendisine iftira edildiğini iddia ederek suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme hakimi, fail Murat B.’yi, ‘cinsel saldırı’ suçundan ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıp, hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Hakim, failin ‘hakaret’ suçundan da 87 adli gün karşılığı 1740 TL para cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu