Güncel

“İbrahim Kaypakkaya gibi ser verip sır vermeyerek kazanacağız.”

DKP/BÖG, 51. ölümsüzlük yılında İbrahim Kaypakkaya ve için bir mesaj yayımladı.

tkpml.com‘da yer alan habere göre, DKP/BÖG Askeri Komite Üyesi Umut Bayraktaroğlu  Komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 51. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Bu tarihe can suyu olan İbrahim Kaypakkaya yoldaşın Amed zindanında katledilişinin 51. Yıl dönümünde İbrahim Kaypakkaya yoldaşı saygıyla ve minnetle anıyorum. Şanlı devrimci tarihimize yön veren, bizlere devrim uğrunda nasıl mücadele edilmesi gerektiğini öğreten Mahirler, Denizler gibi İbrahim Kaypakkaya yoldaş da bizlere direnişi öğreten öncülerden ve büyük önderlerdendir. Mahirlerin Kızıldere direnişi, Denizlerin idam sehpasına başı dik yürüyüşü, bizlere nasıl miras kaldıysa İbrahim Kaypakkaya yoldaşın ‘Ser verip Sır vermeyen’ devrimci çizgisi bugün bizlere miras kalmıştır. Ortaya koyduğu bu devrimci pratik Türkiye ve Kürdistan ezilenlerine yol göstermiştir.” sözleriyle başlayan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mayıs ayı bizler için devrim ayıdır.”

“İbrahim yoldaşın zindanlardaki tavrı, İbrahim yoldaşın gerilla mücadelesine katkısı, silahlı mücadeleyi bugünlere getirişi, Kemalizmle hesaplaşması ve en sonunda “ser verip, sır vermemesi” bizlere öncülük etmiştir. Devrimci kararlılığı ve mücadelesinin yanı sıra teorik tespitleriyle de Türkiye devrim hareketine önemli katkılar sunmuştur. Bu anlamıyla onun değerlendirmeleri Türkiye devrimi açısından özgünlük taşıyan değerlendirmelerdir. Bugün onun tespitleri, Kürt sorunu üzerine, Kemalizm üzerine yaptığı değerlendirmeler, Türkiye’de silahlı mücadeleyi savunan bir mücadele hattını inşa etmesi kararlılığı bizler açısından Türkiye devriminin mücadelesini yürütürken değerlendirilecek, dikkate alınacak önemli tespitlerdir.

Yoldaşlar!

Mayıs ayı bizler için mücadele ayıdır. Mayıs ayı bizler için devrim ayıdır. Mayıs ayı ölümsüzleri yolumuza ışık tutmakladır. Tıpkı Mahir Çayanlar gibi, Deniz Gezmişler gibi, İbrahim Kaypakkayalar, Haki Karerler, Dörtler, Ulaş Bayraktaroğulları gibi.

Göğü fethedenler, mücadele dolu bu ayda moral gücümüz olmaktadır. 1 Mayıs, 6 Mayıs, 9 Mayıs,18 Mayıs tarihleri bu devrimci gücümüzü hesap sorma enerjisine çeviren, devrim ve sosyalizm bayrağını daha ileri taşıma iradesini güçlendiren tarihlerdir. Zafer gücünü oluştururlar.

Bu zafer gücünü, ölümsüzlerimizden ve İbrahim Kaypakkaya yoldaşın öğretilerinde perçinledik. Tıpkı 50 yıl öncesinde olduğu gibi, bugün de mücadelemizi birlikte yürütüyoruz. Zaferi birlikte kazanacağız. Zaferi Mahirler, Denizler gibi çarpışarak, İbrahim Kaypakkaya gibi ser verip sır vermeyerek kazanacağız.”

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu