Güncel

Cizre kayyımı seçim öncesi 2 taşınmazı satışa çıkardı

Kayyım yönetimindeki Cizre Belediyesi, seçim öncesi 2 taşınmazı daha satışa çıkardı. 

Kayyım yönetiminde olan Şırnak’ın Cizre Belediyesi, taşınmaz satışlarını sürdürüyor. Aralık ayında Şah Mahallesi’nde bulunan bir dükkanı satışa çıkaran kayyım yönetimi, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere kısa bir süre kala 2 taşınmazı daha satışa çıkardı.

MA’da yer alan habere göre,, Banê Xanê (Konak) Mahallesi’nde 1205 Ada 13 Nolu parselde bulunan arsayı satışa çıkarıldı. 828 metrekare olan ve 2 milyon 500 bin TL’ye değerle satışa çıkarılacak arsanın ihalesi 13 Şubat’ta yapılacak.

Kayyım yönetimi, aynı mahallede bulunan 1166 Ada 15 Nolu parseldeki 985 metrekarelik arsayı da satışa çıkardı. 2 milyon 200 bin TL’ye değer biçilen arsanın ihalesi 16 Şubat’ta yapılacak.

Ne olmuştu

31 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Halkların Demokratik Partisi (HDP) kazandığı belediyeye, 29 Ekim’de kayyım atandı. Cizre Belediyesi’ne son 5 yılda atanan 4 kayyım, yaptıkları harcamalarla belediyeyi borç altında bıraktı. Belediyeye ait eski hizmet binası ve ilçe otogarı gibi taşınmazların büyük bir kısmı bedellerinin çok altında satılması dahi belediyedeki israfı karşılamaya yetmedi.

40 taşınmaz satıldı

Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Şirnex Milletvekili Nevroz Uysal Aslan, konuyu Meclis gündemine taşıyarak, kayyım tarafından farklı kurumlara tahsis edilen veya satılan taşınmazların durumu hakkında İçişleri Bakanlığı’na soru önergesi verdi. Soru önergesine verilen cevapta, “31 Mart 2019 Mahalli idareler Genel seçimlerinden 20 Ekim 2023 tarihine kadar 40 adet taşınmaz satışının yapıldığı” belirtildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu