Güncel

Beyin ölümü gerçekleşen tutsak Akdoğan’ı ailesinin görmesine izin verilmedi

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin, ailesinin Akdoğan’ı son bir kez görmesine izin verilmediğini aktardı.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin X hesabından, Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi’nde tutsak olan Ergün Akdoğan’ın ameliyat sonrası beyin ölümünün gerçekleştiğini duyurdu.

Tutsak Akdoğan’ın durumu hakkında bilgi veren Keskin, Akdoğan’ın koğuş arkadaşı tarafından baygın bir halde görülmesinden sonra önce Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne, oradan da Başakşehir Çam ve Sakuta Hastanesi’ne kaldırıldığını söyledi. Akdoğan’ın 14 Mayıs’ta 7 buçuk saat süren bir ameliyat geçirdiğini, ameliyat sonrası sürekli uyutulduğunu aktaran Keskin, doktorların dün öğlen saatlerinde ailesine Akdoğan’ın beyin ölümünün gerçekleştiğini söylediğini aktardı.

“Ailesinin ölmüş birine dahi veda hakkı orada bulunan hapishane idaresi yetkilileri tarafından engelleniyor” diyen Keskin ailenin Akdoğan’la vedalaşmak istediğini ancak görevli jandarma komutanının buna izin vermediğini söyledi. Aileden organ bağışı için imza istendiğini de aktaran Keskin, ailenin imza vermeden önce Akdoğan’ı son kez görmek istediğini ancak hapishane komutanının izin vermediğini belirtti.

(Yeni Yaşam)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu