Yeni Çıkan Kitaplar

YENİ KİTAP | Eylem yürekli çocuklara…

Nisan Yayımcılık’tan devrim mücadelesinin bir parçası olan halk savaşçılarına adanmış yeni bir kitap. Halk savaşı saflarında ölümsüzleşenlerin anılarının anlatıldığı, kitap Samet Polat tarafından kaleme alınmış.

İstanbul: Nisan Yayımcılık’tan çıkan yeni kitaba, kitapevlerinden ve Nisan Yayımcılık irtibat bürolarından ulaşabilirsiniz.

Eserin yazarı Samet Polat, kitabı yazma gerekçesini de şu şözlerle dile getiriyor.

Tüm bunları ve daha fazlasını yazmaya başlarken, esas amacım ölümsüzleşenlerimizi anlatabilmek ve gözlerimin önünde, tam da bizim içimizde yaşam bulan bir haksızlığa kendimce eleştiri getirebilmekti.

Bunu yaşayan, fark eden ve hisseden yalnızca ben değildim tabi ki!

Ancak bunları daha açık bir şekilde dile getirememiş olmamızın nedenleri de bu bahsettiğim ortamdan bağımsız değil ne yazık ki. Onların, şehit düşenlerimizin, yaşamını feda edenlerimizin savaşlarının tanığıyım.

Tüm dürüstlüklerine, fedakarlıklarına, samimiyetlerine tanık oldum.Peki bu en yürekli olanlarımız, yaşadıkları dönemde düşünceleriyle, fikirleriyle, layıkıyla değer görmüş olabilir mi?

İçim rahat çünkü, onlara dair bu yazdıklarımı neredeyse hepsi okuma fırsatı buldu ve onlara şehit düştükten sonra haklarında tek kelime etmeyeceğimi ve yazmayacağımı söyledim.

Yaşamını yitirenlerin ardından güzel cümleler kurulurken yaşamda onlara aynı değerin biçilmediğine çokça tanık olmuşuzdur.İnsanların birbirlerini ya da bir şeyleri yitirmeden önce onlara layıkıyla değer verdiği bir dünyayı kurabilmek umuduyla…”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu