GüncelKadın

Son 24 saatte 7 kadın katledildi

Son 24 saatte 6 farklı kentte 7 kadın erkekler tarafından katledildi.

AKP iktidarının politikaları sonucu kadına yönelik şiddet ve kadın katliamları her geçen gün artıyor. Son 24 saat içerisinde ise 6 farklı kentte 7 kadın katledildi. Bu katliamların tamamı, kadınların evli olduğu ya da boşanmak istediği ve boşandığı erkekler tarafından gerçekleştirildi.

İzmir’de iki kadın katledildi  

İzmir’in Konak ilçesinde, önceki gece 23.00 sıralarında, Rıdvan Kahraman, evli olduğu Fatma Kahraman’ı ateşli silahla ağır yaraladı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürülen Fatma yaşamını yitirdi. Rıdvan Kahraman, Denizli Otobüs Terminali’nde polis tarafından yakalandı.

Aynı gece, 01.30 sıralarında, Sedat Mertoğlu, boşanma aşamasında olduğu Gülsüm Mertoğlu’nu kesici aletle yaraladı. Olay yerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye götürülen Gülsüm Mertoğlu, hayatını kaybetti. Hırsızlık suçundan çok sayıda kaydı bulunan Sedat Mertoğlu’nun yakalanması için polisin çalışmaları sürüyor.

Adana’da erkek şiddeti: 4 kişiyi katletti

Adana’nın Seyhan ilçesinde Hakim Eba, kayınpederinin evinin önüne gelip, boşanma aşamasında olduğu Şükran Eba’ya ateşli silahla katletti. Fail ardından, kayınbiraderi Muhammet Erat, kayınvalidesi Leyla Erat ve kayınpederi Turgut Erat’ı da ateşli silahla katletti.

Balıkesir’de Maizer Gökyıldız katledildi  

Balıkesir’in Gönen ilçesinde Cevri Gökyıldız, evli olduğu Maizer Gökyıldız’ı ateşli silahla katletti. Ardından aynı silahla kendini vuran Cevri Gökyıldız ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

Ateşli silahla katledildi

Amed’de dün sabah saat 10.15 sıralarında Hilal Kar, ateşli silahla katledildi. “Dini nikahla” evli olduğu M.D. tarafından katledildiği belirtiliyor. Failin yakalanması için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Boşandığı erkek tarafından katledildi

Antalya’da Abdülkadir Kocaoğlu, boşandığı Ayten Çağıran’ı kesici aletle katletti. Olay yerine gelen polis ekipleri faili gözaltına aldı, sağlık ekipleri ise Çağıran’ın yaşamını yitirdiğini belirledi.

Evli olduğu erkek katletti  

Antep’in Araban ilçesinde Mehemt Emin Mercandağı, evli olduğu Fatma Mercandağı’nı ateşli silahla katletti. Fail olay yerine gelen jandarma tarafından gözaltına alındı. (JINNEWS)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu