GüncelVideo Haber

Qamişlo’da bir caddeye Nubar Ozanyan’ın adı verildi (Video – Haber)

TKP-ML üyesi TİKKO komutanı Nubar Ozanyan'ın ismi Qamişlo'da bir caddeye verildi.

Şehit Aileleri Meclisi, 2017 yılında Serekaniye’de şehit düşen TKP-ML TİKKO Komutanı Nubar Ozanyan’ın adını, Halk Belediyesi ve PYD işbirliğiyle Qamişlo’da bir caddeye verdi.

Törene yüzlerce Ermeni, Arap, Kürt ve Suriyeli katıldı. Törende, Qamişlo Şehit Aileleri Meclisi üyesi Masum Hassan Şehit Nubar Ozanyan’ı andı.

Hess, şehit düşen Nubar Ozanyan’ın cephedeki mücadelesini hatırlatarak, “Türk işgaline ve ihlallerine cesurca direndi” dedi.

“Kürtler, Suriyeliler, Ermeniler ve Araplar ile birlikte demokrasi, barış, güvenlik ve onurlu bir yaşam ilkelerine dayalı olarak aynı ülkede yaşayacaklar” dedi.

Suriye’deki Suriye Kültür Derneği’nin yönetim kurulu üyesi Hena Somi, “Halkların kardeşliği, Erdoğan’ın zulmünden ve Türk işgalinden daha büyük” dedi.

Ermeni Meclisi ve Ermeni Taburu adına konuşan Cemil Amed, “Türk devleti Ermeni, Kürt, Yezidi, Arap ve Suriyeli güçleri ortadan kaldıramayacaktır. Şehit Nubar Ozanyan ve özgürlük için savaşan tüm savaşçılarla gurur duyuyoruz ” dedi.

Şehit Nubar Ozanyan’ın adını taşıyan cadde, Kamışlı’da Sivan kontrol noktası yakınlarındaki Bişêriyê Mahallesi’nde bulunuyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu