GüncelKadın

İstanbul ve Erzurum’da erkek şiddeti: İki kadın katledildi

İstanbul ve Erzurum’da iki kadın katledildi. Her iki kadın da evli oldukları erkekler tarafından katledildi.

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde Şinasi Çiçek isimli erkek, evli olduğu Ayşe Çiçek’i, Erzurum’un Palandöken ilçesinde Halil Çiğerli isimli erkek, evli olduğu Hamgül Çiğerli’yi katletti.

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde Şinasi Çiçek (46), evli olduğu Ayşe Çiçek’i (47) ateşli silahla katletti. Fail daha sonra yaşamına son verdi. Çocuklarının okuldan alınmaması üzerine durumdan şüphelenen yakınları, polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri Şinasi Çiçek ve Ayşe Çiçek’in cenazesi ile karşılaştı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Ayşe Çiçek’in bir çocuğunun olduğu öğrenildi.

Erzurum’un Palandöken ilçesine bağlı Abdurrahman Gazi Mahallesi’nde ise Halil Çiğerli (71) isimli erkek, evli olduğu Hamgül Çiğerli’yi (73) katletti. Sabah saatlerinde yaşanan katliam sonrası, olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerinin evde yaptığı incelemede Hamgül Çiğerli’nin hayatını kaybettiği belirlendi. Çiğerli’nin cenazesi ambulansla Erzurum Şehir Hastanesi morguna kaldırıldı. Otopsi işlemlerinin ardından Çiğerli’nin Palandokön ilçesinde defnedilmesi bekleniyor.

Başlatılan soruşturma kapsamında fail Halil Çiğerli gözaltına alındı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu