DünyaGüncel

FİLİSTİN | İsrail, Nur Şems Mülteci Kampına yönelik baskında bir Filistinliyi katletti

İsrail Güçlerinin Nur Şems Mülteci Kampına Düzenlediği Baskında Filistinli Öldü, Ağır Yıkım Yaşandı

Büyük bir İsrail işgal ordusu kuvveti şafak vakti Nur Shams mülteci kampına baskın düzenleyerek bir kişiyi öldürdü ve arkasında büyük bir yıkım bıraktı.
Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın bildirdiğine göre, Salı sabahı Tulkarm’daki Nur Şems mülteci kampına yapılan ve ağır yıkım bırakan İsrail askeri saldırısı sırasında Filistinli genç bir adam öldürüldü.
Filistin Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 21 yaşındaki Ayed Samih Abu Harb’ın başından vurulduğu ve Tulkarm’daki Thabet Thabet Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi. Harb, hastanede yaşamını yitirdi.
WAFA’ya göre bir başka genç de gerçek mermiyle vuruldu ve düşme sırasında başını sert bir şekilde yere çarptı. Cenin’deki İbn Sina Hastanesi’ne kaldırılan gence doktorlar beyin kanaması teşhisi koydu. Gencin durumunun daha sonra stabil olduğu açıklandı.
WAFA’nın bildirdiğine göre, büyük bir İsrail işgal ordusu kuvveti şafak vakti Nur Şems mülteci kampına baskın düzenledi ve bir dizi eve girdi. İsrail ordusu buldozerleri kampın girişine bitişik ana caddeyi yıktı ve bölgedeki birçok araç ve dükkânı tahrip etti. Filistinli savaşçılar ile onlara gerçek mermi ve zehirli gaz bombaları atan İsrail işgal askerleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. İsrail kurşunlarının evlerin, bir caminin ve bir sağlık kliniğinin camlarına isabet ettiği bildirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu