EmekGüncel

Eti Krom işçileri eylemde ısrarcı

İkramiye ve taban maaşına zam gibi talepleri karşılanmadığı için iş bırakan Eti Krom işçileri, eyleme devam etme kararı aldı.

Elâzığ’ın Alacakaya ilçesinde bulunan Eti Krom Yıldırımlar AŞ’ye ait Kef Bölgesi maden ocaklarında çalışan işçiler, talepleri karşılanmayınca 1 Temmuz’dan beri iş durdurmuş, talepleri karşılanana kadar eyleme devam edeceklerini duyurmuşlardı.

589 kişinin katıldığı iş bırakma eyleminde firma yetkililerine süre tanındı. Gelinen aşamada YILMADEN Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Yıldırım işçilerle bugün bir toplantı yaptı. İşçiler toplantı sonucunda talepleri karşılanmadığı için bir anlaşma sağlamadıklarını ve eyleme devam edeceklerini duyurdu.

Yıl içerisinde ikramiye, banka promosyonu, taban maaşına zam, Kurban Bayramı’nda kurban parası, mesai ücretlerine de 1’e 3 zam talepleriyle iş bırakan işçiler, normalde mesaiye kaldıklarında 1’e 1 ücret aldıklarını söyleyerek, şimdiye kadar sadece bayramlarda 1’e 1 buçuk yevmiye aldıklarını ifade ediyor. Yıldırımlar Holdinge bağlı Kef Bölgesi maden ocaklarında çalışan işçiler on günü aşkın bir süredir talepleri için mücadele ediyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu