EmekGüncel

DEM Parti’den “Ekmek ve Adalet” kampanyası!

DEM Parti Sözcüsü, Şırnak Milletvekili Ayşegül Doğan, 19 Temmuz'da Mardin, Kızıltepe'deki tarım mitingiyle başlayacak kampanyanın Ağustos sonuna kadar Mersin, Kocaeli, Iğdır, Ağrı, Antalya, Aydın, Manisa, İstanbul, Hatay, İzmir'i de kapsayarak süreceğini vurguladı.

DEM Parti Söcüsü Ayşegül Doğan Cuma günü parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, haftanın gündeminde yer alan konuları değerlendirdikten sonra yaz boyunca sürdürmeyi kararlaştırdıkları “Ekmek ve Adalet” kampanyasına ilişkin bilgileri paylaştı.

DEM Parti Sözcüsü, Şırnak Milletvekili Ayşegül Doğan, DEM Parti sözcüsü, Kayseri’de Suriyeli göçmenlere yönelik pogrom, Sivas, Madımak Katliamı gibi Temmuz’un ilk haftasında gerçekleşen ya da yıldönümleri bu döneme rastlayan ve cezasızlıkla “ödüllendirilen” büyük acıları dile getirmesinin ardından “İktidarlar değişiyor, bunu sıklıkla hatırlatmak durumunda kalıyoruz ama ne yazık ki bazı kesimlere dönük bazı politikalar değişmiyor.” dedi.

“Hiçbirini unutturmayacağız. Unutturmamak bu mücadelenin en önemli parçalarından biri. Hepsinin takipçisi olacağız. Acımız, öfkemiz, tarihimiz ortak. Bu acıları ancak ortak mücadeleyle sağlanabilecek bir adalet hafifletir.  Peki neyle boğuşuyoruz? Tüm bunların gölgesinde bırakılmak istenen ne? Yıllardır söyleye geldiğimiz üzere savaş politikalarının gölgesinde bırakılan işte işimiz, aşımız, emeğimiz […] Asıl olması gereken bu ülkede işçilerin emekçilerin her şey hayat pahalılığından dolayı her şeyin bir yangın yeri olduğunu söylememesi. Yani bu ülkede işçiler yanıyor, emekçiler yanıyor, alın teriyle geçirmeye çalışanlar yanıyor,” dedi.

“Savaşa, ranta, talana, yolsuzluğa, sömürüye, açlığa, yoksulluğa mecbur ve mahkum değiliz”

“Milyonlarca insanı yoksulluk ve sefalete mahkum eden politikalarda ısrar edildiğini, halkın geleceğinin çalındığını, çocukların ve gençlerin geleceğinin karartıldığını” vurgulayan Doğan DEM Parti olarak “savaşa, ranta, talana, yolsuzluğa, sömürüye, açlığa, yoksulluğa, işsizliğe, tecride, ölüme, darbeye, hapishanelerde işkenceye, irade gaspına, cinsiyetçiliğe, kadın katliamlarına, doğa katliamına ve ekolojik yıkıma mecbur ve mahkum değiliz.” dedi.

“Bunlara karşı birlikte mücadele edebiliriz ve bu gidişatı birlikte değiştirebiliriz.” diyen DEM Parti Sözcüsü, “yakında epeydir konuştuğumuz ve nihayet planlayabildiğimiz ve kamuoyuyla  paylaşabilecek hale getir[dikleri] bir kampanya başlattıklarını”  dile getirdi.

Doğan, “Özgürlük, eşitlik, demokrasi ve emek mücadelemizi ekmek ve adalet kampanyasıyla güçlendiriyoruz. Herkesi kampanyamıza katılmaya ve bu mücadeleyi birlikte büyütmeye davet ediyoruz.” dedi.

Doğan  “Asgari ücretlileri, emeklileri, memurları, işçileri, köylüleri, çiftçileri, tüm emekçileri, başta kadınlar ve gençler olmak üzere adaletsizliğe uğradığını düşünen böyle hisseden herkesi […]  ekmek ve adalet kampanyalarına katılmaya ve mücadeleyi birlikte büyütmeye davet ettiklerini” söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu