Güncel

Çocuğu cinsel istismara maruz bırakan Cafer Yılmaz tahliye edildi!

İstanbul'da kızı ve torununu cinsel istismara maruz bırakan Cafer Yılmaz "salgın" gerekçesiyle tahliye edildi.

Kızı ve torununu cinsel istismar maruz bıraktığı için tutuklanan Cafer Yılmaz, koronavirüs gerekçesiyle 2 gün önce tahliye edildi. Tahliyesini avukatları ve ailesi de doğrularken, kadın örgütleri ve feminist avukatlar eylem yapmaya hazırlanıyor.
İstanbul Esenler’de haziran ayında Cafer Yılmaz’ın torununu cinsel istismara maruz bırakmıştı. Bunun üzerine kadın örgütleri ve feminist avukatlar Cafer Yılmaz’ın tutuklanması için günlerce sosyal medya hesaplarında tutuklanmasını talep etmişti.
Olayın sosyal medyada yayılmasıyla gelen tepkilerin ardından Cafer Yılmaz savcılığın talimatıyla Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı. Cafer Yılmaz, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, kızının kendisine iftira attığını iddia etmişti. Savcılıktaki ifadesinin ardından Bakırköy 4. Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edilen Cafer Yılmaz, “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan tutuklanmıştı.
Ayrıca yükselen tepkilerle birlikte çocuğun ailesinin tutuklanmasından 1 ay önce karakola suç duyurusunda bulunduğu, cinsel istismar bulgularının raporlarla sabit olduğu ancak Cafer Yılmaz hakkında herhangi bir işlem yapılmadığı ortaya çıkmıştı.
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu