GüncelKadın

ADANA | Çocuk Mahkemesi hakimi hakkında cinsel saldırı davası açıldı

Adana 4'üncü Çocuk Mahkemesi’nin hakimi A.E., liseli stajyere cinsel saldırı suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor. Güvenlik kamerası görüntüleri delil olarak sunuldu.

Adana’da, 4’üncü Çocuk Mahkemesi’nde görevli hakim A.E. (36) hakkında, yanında staj yapan Adalet Bölümü öğrencisi B.I. (18) adlı kıza cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla dava açıldı. Hakim için 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor. İddianamede, B.I.’nın hakimin odasından panikle çıktığı anlara dair güvenlik kamerası görüntüleri delil olarak sunuldu.

2022 yılı Eylül ayında Adana’da bir lisenin Adalet Bölümü öğrencisi olan B.I., Adana 4’üncü Çocuk Mahkemesi’nde hakim A.E.’nin yanında staj yapmaya başladı. İddiaya göre, hakim A.E., kasım ayında B.I.’ya odasında cinsel saldırıda bulundu. B.I., olayın ardından psikolog olan kuzenine durumu anlattı ve annesiyle birlikte okul müdürüne başvurdu. Okul yönetiminin müdahalesiyle birlikte hakim hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda önce hakimin görev yeri değiştirildi, ardından görevden uzaklaştırıldı. Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameyle, hakim hakkında ‘basit cinsel saldırı’ suçundan dava açıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu